Чи витримає стара проводка електроопалення?

Категорії

Перш за все, щоб з'ясувати чи витримає стара проводка електроопалення, потрібно її ретельно дослідити. Слід дізнатися усе про кабель, котрий проводить від лічильника до електроприборів, а також про розетки. Кабель має бути розташований відповідно встановленим стандартам.

Чи можна використовувати різні матеріали в проводці?

Не рекомендовано використовувати різні провода. Проблема полягає у тому, що, наприклад, якщо використовувати частини з міді та алюмінію. В результаті можуть окислитися контакти і результат буде негативний. Тому, у разі, якщо ви плануєте встановити електроопалення, а проводка стара, необхідно з'ясувати чи немає в ній двох різних металів. Якщо вони все таки є, то це необхідно виправити. Також потрібно звернути увагу на те, щоб у новій проводці не було такого дефекту.

Поради по заміні проводки 

Найнадійніший кабель – мідний

Якщо будинок старий, то необхідно зробити заземлення. У нових будинках воно, зазвичай, вже є. Якщо заземлення не планується робити, то треба брати проводку з двома жилами. Якщо ж заземлення все таки буде – з трьома жилами. Важливу роль відіграє товщина кабеля, тобто, його діаметр. Він повинен відповідати навантаженню.

Можна розділити суму потужності  в ваттах на 220 вольт, напруги в мережі, то це буде величина сили струму (ампер).

1 мм в квадраті на 10 ампер - це площа січення жил проводів і кабелів.

Якщо електроопалення встановлюється в старому будинку, то краще зробити для нього окрему магістраль і встановити окремий апарат.

У цій ситуації варто проявити творчий підхід.

  • Архіектурні стики мають бути розташовані паралельно кабелю;
  • Розетки треба монтувати на відстані більше, ніж 0,5 метра від металевих труб;
  • Кабель треба класти за 25 см від стелі і 50 см від підлоги.

Проводку можна прокласти такими способами:

  1. По всьому периметру від автомата з подальшим підключенням розеток, вмикачів й інших елементів шляхом свердління дирок в стінах.
  2. По магістралі установлювати розвід кабеля. Потрібно протягнути до основної розподільної коробки.

У разі, якщо Ви вирішили взятися за це питання самостійно, то варто ознайомитися з будівельними нормами, які можна знайти в Інтернеті.

Як правильно розрахувати потужність проводки?

Если нужно знать, сколько ампер выдержит проводка в квартире: на всех автоматах написаны цифры в амперах, которые лимитируют общую мощность потребления приборами.

Для того, щоб порахувати, скільки ампер витримає проводка в квартирі, варто ознайомитися з надписами на автоматі, де написані цифри в амперах, що лімітують загальну потужність користування приладами.

Для того, щоб вирахувати максимальну потужність кабелю, треба помножити 220 вольт напруги на цифру з автомата в амперах.

Таким чином можна дізнатися, скільки кВт витримає проводка. Ви зможете підібрати правильну потужність та розрахувати можливість користування приладами.

( 1 )
Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
Ім'я*
Email
Напишіть відгук*
100% гарантія якості
14 днів на повернення
Доставка по всій Україні
Самовивіз з магазину